Kwarta

Kwarta

Przyszłość - nieskończone źródło inspiracji

Historia miodu pitnego sięga kilu tysięcy lat. Polskie miodosytnictwo od wieków wyróżniało się wysoką jakością, stąd w średniowieczu miód pitny stanowił jedno z największych polskich dóbr eksportowych. Jego wysoką wartość podkreśla fakt, że funkcjonował też jako środek płatniczy, był równie cenny jak złoto.

Przywracając zamierające tradycje miodosytnicze, powstała Kwarta. Prawdziwy, tradycyjny miód pitny. To dialog przeszłości z współczesną myślą projektową. Nazwa marki nawiązuje do staropolskiej jednostki miary objętości. Dlatego też opakowania otrzymały nietypową objętość 942 ml, czyli 1 kwartę.

Butelka stanowi współczesną interpretację tradycyjnego, kamionkowego naczynia na miód pitny.

Zachowując oryginalny materiał, tłoczenia, sygnowania jak i sam proces produkcyjny ukształtowaliśmy spójną, wywodzącą się ze źródła markę miodów pitnych.

Odrodzenie rzemiosła

Kwarta sięga do zasobów przeszłości z szacunkiem dla rzemieślniczego kunsztu. To próba odejścia od monotonii i przemysłowej standaryzacji. W małej manufakturze, która wskrzesza i pielęgnuje tradycyjne rzemiosło, powstają przedmioty z duszą. Dzięki temu każda butelka jest inna, jedyna w swoim rodzaju.

Zobacz także